22 March 2006

FA kup: Birmingem 0, Liverpul 7!

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u polufinale FA kupa na spektakularan način – “Crveni” su u gostima pobedili Birmingem Siti rezultatom 7:0! Klub koji je još uvek zvanični šampion Evrope demolirao je tim Stiva Brusa golovima Hipije u prvom, Krauča u 5. i 38, Morijentesa u 59, Risea u 70, autogolom Tebilija u 77. i Sisea u 89. minutu. Već posle 54 sekunde Hipija je na centaršut Džerarda doneo prednost gostima (posle odbitka od golmanovih leđa), a u petom minutu meč je gotovo rešen pogotkom Krauča. Treći gol u tri dana napadač engleske reprezentacije dao je posle solo prodora u finišu poluvremena, a kao i kod prvog krivac je bio Martin Tejlor. Martin Tejlor je na poluvremenu ustupio mesto Francuzu Tebiliju, ali se ništa nije promenilo. Majk Tejlor je vadio loptu iz mreže na svakih deset minuta, kod poslednjeg mu je lopta ispala iz ruku. Pre toga Rise je postigao najlepši gol na meču, Džerard je asistirao Morijentesu, a Tebili doprineo debaklu autogolom.
Sramni nastup “Plavih” gledalo je više od 27 hiljada gledalaca, a gostujuče navijače je, pored briljantne pobede, veoma obradovao povratak Mohameda Sisokoa, koji je izašao na teren prvi put posle ozbiljne nezgode u lisabonskom duelu sa Benfikom, kada je umalo ostao bez oka (na donjoj slici). Ekipa Stiva Brusa je u teškom položaju i u Premijer ligi, gde se nalazi u zoni ispadanja. Iako im je FA kup svakako bio manje važan od opstanka u ligi, katastrofalni nastup u ovom meču otkrio je ogromnu psihološku nestabilnost i mogao bi značajno da utiče na rasplet ligaške borbe. U ponedeljak je mesto u polufinalu FA kupa izborio Vest Hem, a u preostalim četvrtfinalnim mečevima Čelsi igra sa Njukaslom (sreda), a Čarlton sa Midlzbroom (četvrtak).